رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
monster plane
[attachment=1428]ba salam be dostan
file peyvast proje jadid man ast ba tol bal 245 cm albate tarahish ba auto cad bod . felan dar hale sakht mibashad bad tasavir sakht ro upload mikonam, lotfan nazar va comment khod ra ersal namaeed.
ba tashakor
پاسخ }}
بسیار عالیست.
منتظر تصاویرهستیم.
فقط اگر میشه فارسی تایپ کنید.
139fs108574
دانش گنجينه‏ هايى اسـت و كـلـيدهاى آن پرسش است ؛ پس ، خدايتان رحمت كند ، بپرسيد ، كه با اين كار چهار نفر اجر مى‏يابند : پرسشگر ، پاسخگو ، شنونده و دوستدار آنان .

*پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم*
پاسخ }}
سپاس شده توسط: moh_norouzian ، emad kh ، smaeil_m
(12-1-1391, 01:12 صبح)amin2904 نوشته: بسیار عالیست.
منتظر تصاویرهستیم.
139fs108574

ok farda sar kar farsi tpe mikonsam
[attachment=1433]
(12-1-1391, 01:16 صبح)chavoshian.a نوشته:
(12-1-1391, 01:12 صبح)amin2904 نوشته: بسیار عالیست.
منتظر تصاویرهستیم.
139fs108574

ok farda sar kar farsi tpe mikonsam
پاسخ }}
سپاس شده توسط: amin2904 ، smaeil_m ، bebpraab
جناب چاوشیان..عالی است.. دست شما درد نکنه.. من چند تا سئوال دارم. و اگر ممکنه ست آپ هواپیما رو نیز بزارید..
حدود وزنش چقدر در میاد..؟
کی انشاءال.. آماده میشه..
شاگرد نمیخواهید.
پاسخ }}
برشکاری ها بسیار عالیست گویی با لیزر برش شده.....
فقط در مصرف چسب کمی دقت کنید چون در وزن مدل خیلی تاثیر خواهد گذاشت.....
عشق است در آسمان پریدن    در حلقه عاشقان مستانه رسیدن

[عکس: 1760fa8412e5647e1.jpg]

پاسخ }}
سپاس شده توسط: moh_norouzian ، chavoshian.a ، emad kh ، smaeil_m ، bebpraab
(12-1-1391, 02:12 صبح)moh_norouzian نوشته: جناب چاوشیان..عالی است.. دست شما درد نکنه.. من چند تا سئوال دارم. و اگر ممکنه ست آپ هواپیما رو نیز بزارید..
حدود وزنش چقدر در میاد..؟
کی انشاءال.. آماده میشه..
شاگرد نمیخواهید.

با سلام و سپاس از حسن نظر شمااستاد گرامی ... امیدوارم وزن هواپیما بیش از 6Kg نشه ... البته برای اینکه وزن رو دقیق نمی تونستم حساب کنم مساحت بال رو Over درنظر گرفتم، بیشتر نگرانی من در بالانس پرنده است.
با وقت محدود بنده امیدوارم بهار آماده بشه اما مطمئنا آماده شدن سریع این پروژه دقدقه فکریه بزرگیه .

(12-1-1391, 02:19 صبح)پیمان شاهنگیان نوشته: برشکاری ها بسیار عالیست گویی با لیزر برش شده.....
فقط در مصرف چسب کمی دقت کنید چون در وزن مدل خیلی تاثیر خواهد گذاشت.....

با سلام
Rib های بال که از جنس بالسا است با لیزر برش شده همچنین قطعات دم چند تیکه ( برای بالا بردن مقاومت سازه)با لیزر برش خورده... سایر قطعات از جمله 8 عدد Rib ریشه بال و استراکچر بدنه با اره مویی برش دادم.
به نکته جالبی اشاره نمودید این رو عملا حس میکنم چون تا کنون حدود 300 گرم چسب چوب مصرف شده با احتصاب وزن ازدست داده در هنگام خشک شدن بازم وزن قابل توجهی هستش...در کل همیشه یادمون باشهWeight is our enemy
پاسخ }}
به فکر موتور هستید؟؟؟؟
یک همچین هواپیمائی وزن نهائی 5000 تا 6000 گرم را خواهد داشت و اگر بخواهید موتور بنزینی استفاده کنید
باید حداقل 20 سی سی را در نظر داشته باشید.
اگر هم موتور الکلی مد نظر شماست (چون درد سر کمتری دارد) باید حداقل سایز 120 را انتخاب کنید.
شاید جالب باشد بدونید که برای این سایز هواپیما موتور الکتریکی براش هم موجود هست!!!!!
در هر صورت امیدوارم موفق باشید و شاهد پرواز زیبای این هواپیما باشیم.

I agree with you, but the main enemy is the lack of precision

پاسخ }}
سپاس شده توسط: emad kh ، amin2904 ، smaeil_m ، moh_norouzian ، bebpraab
(12-1-1391, 10:06 صبح)پیمان شاهنگیان نوشته: به فکر موتور هستید؟؟؟؟
یک همچین هواپیمائی وزن نهائی 5000 تا 6000 گرم را خواهد داشت و اگر بخواهید موتور بنزینی استفاده کنید
باید حداقل 20 سی سی را در نظر داشته باشید.
اگر هم موتور الکلی مد نظر شماست (چون درد سر کمتری دارد) باید حداقل سایز 120 را انتخاب کنید.
شاید جالب باشد بدونید که برای این سایز هواپیما موتور الکتریکی براش هم موجود هست!!!!!
در هر صورت امیدوارم موفق باشید و شاهد پرواز زیبای این هواپیما باشیم.

I agree with you, but the main enemy is the lack of precision

بله یک موتور 140JBA پارسال خریده بودم . شاید این هفته برای آب بندی بیارمش سرزمین
پاسخ }}
بسیار عالیست......
فقط به فکر تهیه الکل با 20 لیتری و روغن کرچک باشید چون سایز 140 موتور بسیار پر مصرفی هست.......
موتورهای الکلی نسبت به موتورهای بنزینی هم سایزمصرف سوختشان 3 تا 4 برابر میباشد.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: smaeil_m ، moh_norouzian ، emad kh
(12-1-1391, 02:23 عصر)پیمان شاهنگیان نوشته: بسیار عالیست......
فقط به فکر تهیه الکل با 20 لیتری و روغن کرچک باشید چون سایز 140 موتور بسیار پر مصرفی هست.......
موتورهای الکلی نسبت به موتورهای بنزینی هم سایزمصرف سوختشان 3 تا 4 برابر میباشد.

مرسی از کامنت های شما ... انگیزه اصلی من از ساخت این مدل این بود که اون 20 لیتر الکلی رو که از آقا روزبه گرفته بودم یک جوری مصرف کنم:D....
بله دقیقا پر مصرف هست تنها باکی رو که تونستم تهیه کنم و بر اساس اون هواپیمارو طراحی کنم یک باک 550cc بود. البته اگه خاطرتون باشه با باک 300cc و موتور os46 زمان 33min و در حالت پرواز ترافیک ، یک بار تست کردم ( پرواز طولانی بود و مجبور شدم نصفش رو نشسته انجام بدم)... در هر صورت زمان مصرف را موقع آب بندی بدست میاورم ، 15 دقیقه هم با این باک برام کفایت میکنه .
پاسخ }}

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان