رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت
سلام، من یه موتور پالس جت با پیشرانه 12 پوند، وزن 1.5 کیلوگرم،طول 1.3 متر دارم؛ یه هواپیمای مدل میخوام ،این موتور رو روش نصب کنم.

عکس موتور در حال کار
[عکس: dnbc3a44tlyf4tf79xn.png]

این مدلم ایده خودمه؛ البته هیچ نوع محاسبه ای براش انجام ندادم.
[عکس: isz0uo8te41ga7fqcpvw.png]
پاسخ }}
سپاس شده توسط: پیمان شاهنگیان
فکر میکنم نیاز به هواپیمایی با استراکچر دلتا داشته باشید.خواستید میتونم یک نقشه باهمین استراکچری که گزاشتید طراحی کنم.
این موتور سیستم احتراقش چه شکلیه؟شکل محفظه احتراقش غیر عادی به نظر میاد.
دانش گنجينه‏ هايى اسـت و كـلـيدهاى آن پرسش است ؛ پس ، خدايتان رحمت كند ، بپرسيد ، كه با اين كار چهار نفر اجر مى‏يابند : پرسشگر ، پاسخگو ، شنونده و دوستدار آنان .

*پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم*
پاسخ }}
سپاس شده توسط: ab.bb22 ، rezapk
یه پاسخ فرستادم نمیدونم چی شد
به اصطلاحات شما آگاهی ندارم؛اگر توانایش رو دارین ؛ ممنون میشم برام یه مدل طراحی کنید. توجه داشته باشید، دمای کارکردش خیلی بالاست. موتور باید تا حد امکان از بدنه دور باشه.ضمنا میشه از فیبر شیشه برای ساختش استفاده کرد؟ بنظرم مقاومت حرارتیش زیاده.
چرخه کارکردش رو میتونید، اینجا بخونید.
my-parol.ir
اینم عکس یه مدل ساخته شده؛ فکر کنم روسی باشه.
[عکس: pwpfuglxfyip2nfge5ib.jpg]
پاسخ }}
سپاس شده توسط: rezapk ، amin2904
عکسی که از موتور شما دیدم دست ساز به نظر میرسید برام جالب بود.
من فیلمی دیده بودم که یک هواپیمای دلتا درست کرده بودن وهمین موتور روش کار گزاشته شده بود که 485کیلومتر برساعت سرعت داشت.
منظور از استراکچر استایل بدنه هست.
دانش گنجينه‏ هايى اسـت و كـلـيدهاى آن پرسش است ؛ پس ، خدايتان رحمت كند ، بپرسيد ، كه با اين كار چهار نفر اجر مى‏يابند : پرسشگر ، پاسخگو ، شنونده و دوستدار آنان .

پاسخ }}
سپاس شده توسط: ab.bb22 ، rezapk
موتور من دست ساز هست، با ورق گالوانیزه ساختم.البته اون عکس که موتور توش روشنه عکس موتور من نیست. تا الان فرصت نشده از موتورم فیلم و یا عکس بگیرم. سرعت این موتور ها معمولا حدود 300 کیلومتر در ساعت هست. البته توی صنعت هوا نوردی جایی ندارن؛ از دور خارج شدن چون پر مصرف و کم بازده هستن.
پاسخ }}
(1-16-1392, 04:00 عصر)ab.bb22 نوشته: موتور من دست ساز هست، با ورق گالوانیزه ساختم.البته اون عکس که موتور توش روشنه عکس موتور من نیست. تا الان فرصت نشده از موتورم فیلم و یا عکس بگیرم. سرعت این موتور ها معمولا حدود 300 کیلومتر در ساعت هست. البته توی صنعت هوا نوردی جایی ندارن؛ از دور خارج شدن چون پر مصرف و کم بازده هستن.

سلام
بهترین نصب برای موتور پولس جت ، فاصله دادن اون از بدنه است که بهتره تو نقشه پیشنهادی خوتون اصلاح بفرمائید.
بدنه رو بهتره چوبی درست کنید و قسمت بالا ( در زیر محفظه احتراق )نیاز به 2 لایه فلزی (مثلا آلومینیوم نازک ) که یک لایه پشم شیشه یا مقوای نسوز را ساندویج کرده باشه ، هست.
سوخت احتمالی شما اگر گاز هست .. باید برای مخزن اون هم یه جا تهیه کنید.
وزن کلی موتور و سوخت رو هم بدید که بشه رو بقیه کمک بود.
در کل عایق کاری حرارتی این موتور خیلی مشکل ساز هست.. اگر نقشه و موضوعات اولیه حل شد.. روش عایق کاری بدنه موتور  رو در اختیارتون میزارم.
ضمنا یادتون باشه که تو این موتور شما تراتل ندارید یا بسیار مشکل بتونید ریت پالس ها رو رو کم و زیاد کنید.خصوصا اینکه این موتور بسیار نامطمئن عمل میکنه و احتمال خاموش شدن اون در حین حرکت بسیار زیاده.. بنابراین باید هواپیمائی در اختیار داشته باشید که ضمن خاموش شدن موتور بتونه گلاید بسیار خوبی داشته باشه .. وگرنه با این وزن موتور و مخزن .. تو اولین کرش بکلی از بین میره..
پاسخ }}
اگر امکانش هست با توجه به پیشرانه و وزن موتور حساب کنید، این موتور حداکثر چقدر بار رو میتونه بلند کنه. بعد با توجه به اون کار طراحی رو انجام بدین.
مخزن گاز 0.3 لیتر، حدود 150 گرم وزن داره. با این مقدار سوخت موتور تقریبا 1 دقیقه میتونه کار کنه. حالا اگر سه تا از این مخزن داشته باشیم. حدود 500 گرم وزن شون میشه. خود موتورم 1.5 کیلو گرم هست. حالا بدنه هواپیما چقدر وزنشه؛ باید از کسی که تجربه مدل ساختن داره پرسید.
محدوده گازخور موتور های پالس جت در مقایسه با بقیه موتور جت عموما کمتره، ولی اونجور که من توی فیلمهای تست این موتور دیدیم؛ محدوده گازخورش در حد قابل قبولی بود.احتمال خاموش شدن ناگهانیش هم متاسفانه وجود داره،واسه همین بهترین گذینه همونیه که شما گفتین.
عایق کار و... رو یه راه حلی بلاخره براش پیدا میکنیم. من بیشتر گیره یه نقشه درست حسابی هستم.
پاسخ }}
از تجربه ای که روی سیتمهای حرارتی دارم بهترین عایق برای این موتور پشم سنگ هست که مقاومت بسیار بالائی در مورد
حرارت داره و برعکس پشم شیشه کمتر دچار مشکل میشه.
پشم سنگ را از فروشگهای صنعتی و تاسیسات میتوانید تهیه کنید. یادتان باشد پشم شیشه تا حرارت 100 درجه ولی پشم سنگ تا حرارتهای بالای 300 را نیز میتواند تحمل کند.
عشق است در آسمان پریدن    در حلقه عاشقان مستانه رسیدن

[عکس: 1760fa8412e5647e1.jpg]

پاسخ }}
سپاس شده توسط: rezapk ، amin2904 ، moh_norouzian ، ab.bb22
دوست عزیز شما فقط بگید توان موتور شما درچه حده وچند نیوتون قدرت میده نقشه بابنده.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: ab.bb22 ، moh_norouzian
چند بار تا الان مشخصات موتور رو نوشتم!. پیشرانه موتور 12 پوند هست.که تقریبا معادل 6 کیلوگرمه این مقدار هم ضرب در شتاب جاذبه (9.8)میشه؛ 58.8 نیوتن.
وزن موتور هم 1.5 کیلوگرمه

اینم طرح جدید بالها تا حد امکان از موتور دور شده.
[عکس: y0w7ky7livrz6u1njcjc.png]
نمای پایین
[عکس: 8843kihx1p5nr30lzz9.png]
پاسخ }}
سپاس شده توسط: پیمان شاهنگیان ، moh_norouzian

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان