رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فناوری های روز جهان
#1
ایرباس بزرگترین شرکت هواپیماسازی دنیاست و تقریباً نیمی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی جهان را تولید می‌کند. ایرباس شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگترین هواپیمای جت مسافربری جهان است. این شرکت دارای ۵۷۰۰۰ کارمند و ۱۶ دفتر در کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا است. مونتاژ نهایی هواپیماهای ایرباس در شهرهای تولوز در فرانسه، هامبورگ در آلمان، سویل در اسپانیا و تیانجین در چین انجام می‌پذیرد. این شرکت همچنین دارای شعباتی در کشورهای آمریکا، ژاپن و چین است.

شرکت ایرباس همواره در صنعت ساخت هواپیما پیشتاز بوده و برای نسل آینده تولیدات خود طرح های منحصربفردی را در دست ارائه دارد که یکی از آنها  تولید هواپیماهای شفاف است که البته شاید تا سال 2050 طول بکشد تا این مدل هواپیماها در خطوط پروازی قرار گیرند ولی آنچه در اینمورد گفته شده نوید روشنی است به مسافران ایرباس که امکانات در حد انتظار خود را در اختیار بگیرند. کارشناسان درصدد شناسایی و پاسخ به نیازهای مسافران هستند تا با یک فناوری پیشرفته و هوشمند محیطی لوکس و ایده آل را برای مسافران آینده تدارک ببینند.

مسافران آینده توسط این نوع هواپیما تنها یک پنجره را از آسمانی که در آن سفر می کنند در اختیار نخواهند داشت بلکه آنها قادر خواهند بود از تمام زوایای شفاف هواپیما نظاره گر جهان اطراف خود باشند و لذت واقعی را از ورای آسمان، ابرها و فضای شگفت انگیز سطح بالای زمین ببرند. محققین این طرح یادآور شده اند که حتی این امکان وجود دارد که مسافران این هواپیما در حین پرواز قادر به لذت بردن از بازی های تعاملی به عنوان مثال یک بازی گلف مجازی نیز خواهند بود.....


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
                   
پاسخ }}
#2
طراحی پاکترین هواپیمای جهان :
شرکت لاکهید مارتین طرح اولیه هواپیمای جتی را ارائه کرده که سوخت آن هیدروژن است و می تواند بدون نیاز به توقف به هر نقطه ای از زمین پرواز کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرنده ای به نام "گودویت" رکورد طولانی ترین پرواز را در میان پرنده های جهان به نام خود ثبت کرده است زیرا این پرنده بدون توقف برای یافتن غذا می تواند از استرالیا به آلاسکا پرواز کرده و مسافتی در حدود 11 هزار و 677 کیلومتر را طی کند.

"ویلیام بلیک" با الهام از بال این پرنده جتی بدون آلودگی و پاک را طراحی کرده است که می تواند با بالهایی مشابه این پرنده در ارتفاعات بالا پرواز کند. ایده اصلی وی ساخت جتی است که می تواند بدون نیاز به توقف برای سوخت گیری و با کمترین میزان مصرف سوخت به هر نقطه ای از جهان پرواز کند بدون اینکه هیچ آلودگی به وجود آورد.

بلیک طرح هواپیمای Stratoliner را به منظور نمایش دادن امکان ساخت هواپیماهای پاک و بدون آلودگی که می توانند با استفاده از ویژگی های آیرودینامیکی بالای خود به ارتفاعی بروند که در آن مقاومت هوا به کمترین میزان رسیده و هواپیما مانند یک پرنده در آسمان شناور می شود ارائه کرده است.

چهار موتور توربو فن هیدروژنی برودتی بدون ایجاد کوچکترین آلودگی انرژی مورد نیاز هواپیما را تامین کرده و می تواند با پرواز در حالت کم انرژی از میزان مصرف سوخت بکاهد. ساخت موتورهای توربوفن هیدروژنی برودتی هنوز امکان پذیر نشده است اما ارائه طرحی زیبا برای آن می تواند زمینه ساز تولید این نوع از موتورهای پاک باشد
   
   
     
پاسخ }}
#3
ژاپنی ها نازکترین صفحه ی نمایش دنیا را با حباب صابون ساختند:
   
پژوهشگران دانشگاه توکیو توانستند با استفاده از حباب صابون نازک‌ترین صفحه نمایش جهان را بسازند. به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، این پژوهشگران با ابتکاراتی موفق شدند از حباب صابون به عنوان یک صفحه نمایش انعطاف پذیر و مستحکم استفاده کنند. مطابق گزارش وب سایت digitaltrends ، پژوهشگران دانشگاه توکیو در ژاپن موفق شده‌اند تصاویری را بر روی یک حباب صابون پخش کنند.  به گفته این دانشمندان در حالت معمولی سطح بیرونی حباب صابونی قادر به انعکاس نور‌ها و تصاویر نیست. آنها برای حل این مشکل سطح بیرونی حباب‌های صابون را در معرض امواج مافوق صوتی قرار دادند که از چند بلندگو پخش می‌شد.  امواج مافوق صوت، تنیدگی متراکم غشای بیرونی حباب را کاهش می‌دهد و بافت ماتی به آن می‌بخشد که قابلیت انعکاس نور و تصاویر را داراست. مشکل دیگر استفاده از حباب صابون به عنوان صفحه نمایش، شکنندگی و نازک بودن آن است و ممکن است با تاثیر کوچک‌ترین محرکی بترکد. دانشمندان ژاپنی برای جلوگیری از ترکیدن حباب صابون ترکیب شیمیایی جدیدی ساختند که استحکام و انعطاف‌پذیری حباب را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. این ترکیب از شکر، گلیسیرین، صابون، آب، شیر و روکنشگرهای شیمیایی به دست آمده است. استفاده از این ترکیب استحکام و انعطاف‌پذیری حباب را تا حدی افزایش می‌دهد که حتی با فرو بردن انگشت نمی‌توان آن را ترکاند. دانشمندان متوجه شدند که با تغییر بسامد امواج صوتی می‌توانند قابلیت بازتابی حباب صابون و در نتیجه شفافیت تصویر پخش شده بر روی آن را به نحو دلخواه تغییر دهند. دستیابی به این قابلیت از این جهت مهم است که صفحه نمایش‌های مدرن امروزی هیچکدام چنین قابلیتی ندارند. 
پاسخ }}
سپاس شده توسط: emad kh ، maysam ، smaeil_m ، moh_norouzian ، amin2904 ، بهمن ، m_ghassemi
#4
راه رفتن بدون خستگی :
تقریبا تا کنون هیچ شرکتی نتوانسته در ساخت گجت های مربوط به حرکت و حمل و نقل به پای شرکت هوندا برسد. جالب است که در ساخت وسایلش تا آنجا که می تواند به راحتی انسان و سهولت استفاده و تاثیر آن محصول در افزایش کیفیت زندگی افراد توجه می کند. هدف اصلی هوندا از ساخت این وسیله کمک در راه رفتن به افرادی است که در کار روزانه زیاد راه می روند یا بر اثر بیماریی و ناتوانی قادر به راه رفتن نیستند. این دستگاه از یک عدد صندلی شبیه صندلی دوچرخه ساخته شده که دارای دو عدد بازوی حرکتیست. هر یک از بازوها به کفش فرد بسته شده و با روشن شدنش راه رفتن خیلی راحت تر از قبل امکان پذیر میشود. این گجت به کمک سنسور ها و اهرم های حرکتی بسیار حساسش احساسی شبیه رکاب زدن دوچرخه را برای افراد ایجاد می کند و با القای این حس در افراد پاها را به گام بر داشتن مجبور میسازد. انعطاف پذیری این دستگاه نیز آنقدر است که با طول گام هر فرد سازگاری داشته و احساس خستگی را برای افراد به دنبال ندارد. به گفته یکی از مهندسین طراح هوندا , با این وسیله استرس و فشار عصبی افراد در زمان ایستادن و قدم زدن از بین می رود و راه رفتن را راحت تر خواهند کرد. این محصول در یکی از کلینیک های طبی ژاپن نیز مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و به زودی به بازار ارایه خواهد شد
   
 
پاسخ }}
#5
کارخانه کشتی سازی Incat استرالیا موفق به ساخت سریع ترین کشتی دنیا با نام Francisco شده است. این کشتی می تواند با سرعت ۵۸ گره دریایی یا ۱۰۷ کیلومتر بر ساعت آبها را شکافته و به جلو برود.

این کشتی که به عنوان یک وسیله دوگانه جابجایی مسافر و بار سریع السیر مورد استفاده قرار می گیرد، از دو موتور جت بهینه سازی شده بهره می برد که یک جفت جت آبی را به حرکت در می آورند.

در واقع درون این کشتی از دو توربین گازی GE استفاده شده که تقریبا همانند موتورهای بوینگ ۷۴۷ هستند. سوخت این موتورها هم گاز مایع LNG است. با این سوخت هر موتور نیروی ۵۹۰۰۰ اسب بخاری تولید می کند که با یک گیربکس ۷ به یک، آن را به یک waterjet منتقل می کنند.

کیم کلیفورد مدیر داخلی Incat می گوید: «بدون شک این سریع ترین کشتی دنیا است. البته می توان برخی قایق های تندرو را یافت که بتوانند از سرعت ۵۸ گره دریایی فراتر روند، اما هیچ کدام توان حمل ۱۰۰۰ مسافر و ۱۵۰ اتومبیل و حجم زیادی از اسباب و اثاثیه را ندارند 
   
پاسخ }}
#6
   
جت پک
martin jetpack بنا بر گفته ی سازنده اولین جت پک کاربردی در جهان است.جت پک,یک وسیله ی پرنده ی عمود پرواز است.جت پک مارتین از فنهای کانالی برای پرواز استفاده میکند و توانسته گواهی هواپیما ی سبک کلاس یک را دریافت کند.گفته شده:اولین فروش تجاری ان در سال 2014 انجام میگیرد و در ابتدا برای کارهایی مثل عملیات پلیسی,اتشنشانی و عملیات نجات استفاده خواهد شد.این جت پک با سرعت حدودا 56 کیلومتر بر ساعت تا 30 دقیقه پرواز میکند و در این مدت میتواند حدود 30 کیلومتر راه را طی کند.به نظر میرسد زمانی که انسانها همانند پرنده ها به اسانی در هوا پرواز کنند نزدیک است...
   
پاسخ }}
سپاس شده توسط: moh_norouzian ، emad kh ، amin2904 ، smaeil_m ، بهمن
#7
این هم آخرین تکنولوژی کنترل پرتاب موشک کره شمالی.[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] خودشون که دارن خیلی کیف میکنن.    
پاسخ }}
#8
خودروی بدون سرنشین:
شرکت‌های خودروساز این روزها سرمایه‌گذاری فراوانی روی اتومبیل‌های بدون راننده انجام می‌دهند و در همین راستا شرکت آلمانی BMW از نخستین محصول خود با این قابلیت خبر داده است.
 کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ میلادی خودروهای بدون سرنشین و بدون راننده به صورت گسترده وارد خیابان‌های جهان می‌شوند و شرکت‌های بزرگ از هم‌اکنون تلاش خود را برای رفع نواقص این خودروها آغاز کرده‌اند.
   
اما شرکت BMW آخرین مهلت خود برای عرضه محصولی پیشرفته در این زمینه را سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته است و هم‌اکنون از دو خودروی اولیه خود با این قابلیت رونمایی کرده است.
دو اتومبیل جدید شرکت BMW که بدون راننده در خیابان حرکت می‌کنند در سری ۲ و سری ۶ محصولات این شرکت به تولید می‌رسند و قرار است که نخستین بار در نمایشگاه Motor Speedway در لاس‌وگاس آمریکا در معرض دید عموم قرار گیرند.
هر دو محصول جدید BMW در خیابان‌های لیز و لغزنده مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند از آزمون‌های مختلف سربلند بیرون بیایند.

علاوه بر این، برای خودروی الکترونیکی BMW i۳ امکان پارک خودکار نیز در نظر گرفته شده است و گفته می‌شود که در آزمایش‌های انجام شده مغز هوشمند این خودرو بدون هیچ اشتباهی توانسته است در موقعیت‌های مختلف آن را پارک کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های الکترونیکی جدیدی که BMW برای محصولات خود در نظر گرفته، استفاده از ساعت هوشمند Galaxy Gear سامسونگ است که برای خودروی BMW i3 به شما امکان می‌دهد تمام قابلیت‌های آن را از روی ساعت مچی خود کنترل کنید.
   
گفته می‌شود که تمام قابلیت‌های داخلی این خودروی الکترونیکی، از میزان شارژ باتری گرفته تا تعیین دمای داخلی خودرو از طریق این ساعت مچی مدیریت می‌شود و البته راننده می‌تواند اطلاعات آب‌وهوایی را نیز روی آن در اختیار داشته باشد.
پاسخ }}
#9
نرم افزار هایی که به شما کمک می کنند تا هوشمندانه سفر کنید:

اگر یک فرد پر سفر هستید با چالش های بسیاری در روز بر خورد خواهید کرد مانند  گیرکردن پشت ترافیک و یا اینکه مشتریانتان را قانع کنید تا متوجه شوند که شما درجلسه هستید. نرم افزارهای هوشمندی برای کامپیوترهای شخصی شما به وجود آمده اند که به شما در این شرایط خواهند کرد. جای تعجب نیست بسیاری از گوشی های هوشمند هم قادر به اجرای این برنامه ها هستند.
   
شما می توانید بهترین قیمتها، هتل ها و اجاره ی ماشینها را با نرم افزار Orbitz  و در سایت آن پیدا کنید. سایت به صورت خودکار با تغییر قیمتها به روز می شود. این نرم افزار هر دو ورژن مرورگرهای استاندارد برای کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای نوت بوک و فرمتهای استاندارد برای هر نوع گوشی با قابلیت وب را پشتیبانی میکند و ایننرم افزار را قابل دسترسی برای ویندوز ۷ تلفن و ارسال آن به کاربران دیگر ممکن ساخته است. علاوه بر وب سایت، Orbitz  نرم افزارهایی را برای دستگاههای اندروید و سیستم های اجرایی iOS   تولید کرده است و دانلود آنها رایگان می باشد.

Microsoft Streets and Trips

این نرم افزار برنامه ایست جذاب و بر پایه ی کامپیوترهای شخصی . این نرم افزار شامل یک نقشه  پایگاه داده ی است و نیازی به وصل شدن به اینترنت ندارد. اگرچه این نرم افزار گهگداری نیاز به آپدیت شدن و تغییر مسیر دارند.  این نرم افزار شامل تخمین زمان سفر، مناظر و انوع جاده ها می باشد. بنابراین شما می توانید تجارب خود را به منظور دسترسی راحت تر سفارشی کنید. شما می توانید از سایت این نرم افزار نسخه ی ۶۰ روزه ی آن را دانلود کنید. نسخه ی اختیاری این نرم افزار شامل نرم افزارتعیین محل GPS می باشد که به پورت USB کامپیوتر وصل می شود. این نرم افزار بر روی ویندوز ۷ و ورژن های بالاتر اجرا می شود.

Flight Track

این نرم افزار اطلاعات پرواز را نشان می دهد و مرتب به روز می شود. این نرم افزار خروج پرواز و مکان مقصد را نشان می دهد. همچنین این برنامه موقعیت دقیق و زمان ورود پروازها را تخمین می زند. برنامه همچنین شامل اطلاعات پروازهای بین المللی همانند پروازهای داخلی است و دارای پایگاه داده ای با ۵۰۰۰ هواپیما و ۱۴۰۰ خطوط هوایی می باشد.  این برنامه قابل دسترس برای سیستم های اندروید، بلک بری، ویندوز ۷ تلفن و دستگاههای iOS  می باشد.

Babylon 9

نرم افزار بابیلون متون را به ۳۳ زبان که شامل زبانهای روسی، چینی، ایتالیایی و اسپانیایی هم می شود، ترجمه می کند. صفحه ی ترجمه شامل دو قسمت می شود یکی برای زبان محلی کاربر و دیگری برای تیجه ی ترجمه می باشد. این نرم افزار شامل یک دیکشنری برای توضیح لغات و استفاده ی گرامری آنها می باشد.  ای نرم افزا ویندوز ۷ و Mac OSX را پشتیبانی می کند. بابیلون برنامه های رایگان برای موبایل هایی دارای سیستم های iphone، blackberry   و اندروید می باشد.

Glympse

این نرم افزار که رایگان است موقعیت فعلی را مشخص می کند. شما این کار را از طریق ارسال یک پیام و یا ایمیل به دوستتان که شامل یک وب لینک هم می باشند انجام می دهید. زمانی که دوست شما بر روی لینک کلیلک کرد او موقعیت دقیق  را خواهد دید. تلفن هوشمند شما نرم افزار اصلی را پیوسته به روزمی کند. می توانید برای هر پیام یک محدوده ی زمانی مشخص کنید. زمانی که این محدوده ی زمانی به پایان رسید، می توان آن را به زمان دیگری موکول کرد. این برنامه دستگاههای   iOS ، اندروید ، Blackberry  و ویندوز ۷ موبایل  را پشتیبانی می کند.

....... پایان [img]/images/smilies/sheklak/rose.gif[/img]
ترجمه: سایت صنعت http://www.sanat.me
منبع: http://www.ehow.com
بهترین ماکت های برج ایفل

برج بسیار زیبا و جذاب ایفل که در شهر پاریس قرار دارد، یکی از سازه های معروف جهان است که توسط مهندس گوستاوا ایفل ساخته شده است. این برج که نماد فرهنگی فرانسه است،  بلندترین برج پاریس به حساب می آید. هر ساله تعداد بیشماری برای دیدن این برج به این کشور مسافرت می کنند.  اما مسئله ی جالب تر، ماکت هایی است که از این برج در مکانهای مختلف ساخته شده است.

1)   پاریس (تگزاس): این برج در تگزاس امریکا قرار گرفته است. بیشتر افراد با تاریخچه ی فرانسوی این برج میانه ی خوبی ندارند به همین دلیل جای تعجب نیست که این برج  در پاریس قرار گرفته شده باشد. ماکت برج ایفل در تگزاس در سال ۱۹۹۳ ساخته شد . این برج با ارتفاع ۲۰ متری ساخته شده است.
   
2)   پاریز (روسیه):  این برج در پاریز روسیه قرار گرفته است و با مقیاس ۱ به ۶ از برج اصلی ساخته شده است. ارتفاع این برج ۵۰ متر است و در سال۲۰۰۵ ساخته شده است.
   
3)   سولبوزیا (رومانی): این برج که نیز یک ششم برج اصلی می باشد به ارتفاع ۵۴ متر می باشد و در جنوب شرق رومانی قرار گرفته شده است. این ساختمان فقط به منظور جذب توریست  و توسط یک میلیاردر رومانیایی ساخته شده است.
   
4)   هانگ ژو (چین): این برج  یک سوم برج اصلی می باشد و در ورودی دروازه ای نزدیک هانگ ژو ین قرار گرفته است. نام مستعار این برج ghost town می باشد
   
5)   لاس وگاس (نوادا):  از آنجایی که لاس وگاس شهری نبود که به اندازه کافی نورپردازی شده باشد،  اقدام به ساخت ماکت برج ایفل با مقیاس یک به دو در این شهر شد. ارتفاع این برج ۱۶۵ متر است و بزرگترین ماکت برج ایفل و یکی از بلند ترین برج های این شهر می باشد. در واقع مسوولان ساخت این هتل در نظر داشتند این برج را با مقیاس کامل بسازند، اما به دلیل فرودگاهی که در نزدیکی آن قرار گرفته است، آنها مجبور شدند طرح خود را با مقیاس معقول تری بسازند.
   
................. پایان [img]/images/smilies/sheklak/rose.gif[/img]
ترجمه: سایت صنعت http://www.sanat.meمنبعhttp://www.bocadolobo.com
 
پاسخ }}
#10

صحبت از برج ایفل شد بد نیست به چند نکته توجه کرده و ازتجربیاتم استفاده کنید
[عکس: 9031d5583195249f2.jpg]
1- هنگامیکه پاریس تشریف بردید و میخواهید داخل برج شوید.......
ابتدا با یک صف طویل روبرو خواهید شد!!!!!!!!!!!
که چیزی حدود یک تا دو ساعت طول میکشد تا بلیط تهیه کنید پس توصیه میکنم صبح کمی زودتر آماده شده و حرکت کنید.......
[عکس: c09c1a18de4d94371.jpg]2- چنانچه میخواهید با برج عکس یادگار داشته باشید خوب دقت کنید در ضلع شمالی برج چند سکوی بتنی به ارتفاع 70-80 سانت هست باید روی آن
سکوهها بایستید و عکاس کاملاً به سطح زمین نزدیک شده و از شما در حالیکه برج در پشتتون هست عکس بگیرد (فقط در این حالت است که تصویر کامل این
برج 300 متری خواهد افتاد)
[عکس: 9031ebd97538f0a61.jpg]
3- هنگامیکه در مرتفع ترین قسمت برج قرار گرفتید در صورتیکه هوا صاف باشد تا فاصله 15 کیلومتر را با چشم غیر مسلح میتوانید مشاهده بفرمائید
[عکس: c09c48bda3e52d542.jpg]

4-برای خرید مجسمه های فلزی برج ایفل از سیاه پوستهای دست فروش در زیر برج میتوانید خرید کنید البته چانه زدن را فراموش نکنید چون حسابی میتوانید تخفیف بگیرید

چند نمای زیبا از این برج فلزی براتون میگذارم......
محل یاد بود مجسمه مهندس ایفل طراح این برج.......[عکس: 24d1b4aeb8e1de824.jpg]طبقه میانی برج که رستوران بسیار بزرگی در آن قرار دارد.......
هنگامیکه جنگ جهانی آغاز شد کار ساخت برج تا همین طبقه متوقف شد و پس از پایان جنگ جهانی ساخت آن مجدداً آغاز شد.
[عکس: 24d1c88c62da3c793.jpg][عکس: 24d11f67454641212.jpg]چون چند مورد خودکشی به طریق پریدن از برج ایفل مد شده بود برای امن بودن این محل توریستی توریهایی در قسمتهای مختلف این برج کشیده شد که در عکس
بخوبی نمایان است......[عکس: 24d1763889d87d801.jpg]
دو پایه از چهار پایه این برج تا رستوران دارای آسانسورهای پیشرفته ای هستند که بصورت مورب حرکت میکند......
[عکس: 3419a3f190f71a001.jpg]تا پاریس که رفتیم بد نیست چند تا عکس از خیابونهاش براتون بگذارم
شانزه لیزه یکی از زیباترین خیابانهای اروپا که به پیاده روی عریضش معروفه........

[عکس: 0212ec688a1748c61.jpg]
...........

عشق است در آسمان پریدن    در حلقه عاشقان مستانه رسیدن

[عکس: 1760fa8412e5647e1.jpg]

 
پاسخ }}
سپاس شده توسط: emad kh ، moh_norouzian ، donya dk ، rezapk ، بهمن ، ab.bb22


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان